PBLA priekšsēdis saņem Latvijas Republikas ārlietu ministra apsveikumu

12.01.2022

Pasaules brīvo latviešu apvienības jaunievēlētais priekšsēdis Pēteris Blumbergs nule kā saņēmis personīgu apsveikumu no Latvijas Republikas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča sakarā ar ievēlēšanu amatā.

Vēstulē E. Rinkēvičs pauž gandarījumu par pieredzējušā ASV latviešu sabiedriskā darbinieka, bijušā Amerikas latviešu apvienības priekšsēža vēlmi uzņemties pasaules latviešu organizētās sabiedrības vadību un izceļ P. Blumberga panākumus ALAs darbā.

“Jūsu vadībā Amerikas latviešu apvienība ir piedzīvojusi ievērojamas pārmaiņas, kļūstot par mūsdienīgu organizāciju, paplašinot savu darbību, atbalstu un ietekmi Amerikas latviešu kopienas dzīvē, piesaistot jaunākās paaudzes interesi un veiksmīgi integrējot kopienas dzīvē arī jaunās imigrācijas pārstāvjus”, raksta ārlietu ministrs, paužot ticību, ka šo pieredzi priekšsēdis ņems līdzi arī PBLA darbā.

“Pasaules brīvo latviešu apvienība vienmēr ir bijis uzticams Latvijas diasporas politikas veidotāju un īstenotāju sadarbības partneris, kas pārstāv visas daudzskaitlīgās Latvijas diasporas intereses, tādēļ patiesi ceru, ka Jūsu pieredzei un viedumam būs nozīmīga loma plašajā pasaulē mītošo tautiešu saliedēšanai, dzīvas saites uzturēšanai ar Latviju, iedvesmojot uz pašatdevi un pašorganizēšanos.”

Vēstules noslēgumā E. Rinkēvičs izteica Ārlietu ministrijas apņēmību arī turpmāk atbalstīt PBLA iniciatīvas un darbību un novēlēja P. Blumbergam “spēku, izturību un iedvesmu nesavtīgam darbam Latvijas un tās tautiešu labā.”

Kā iepriekš ziņots, gada izskaņā notikušajās aizklātajās vēlēšanās Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēža amatā nākamajiem diviem  gadiem valde izvirzījusi Amerikas latviešu apvienības (ALA) pārstāvi Pēteri Blumbergu, bet priekšsēža vietnieka amatā – ALAs jaunievēlēto vadītāju Mārtiņu Andersonu. Līdz ar to PBLA 2022. un 2023. kalendāra gados vadīs divi ASV dzimuši, auguši un izglītojošies latvieši, kas labi pazīstami kā savās vietējās kopienās, tā arī Amerikas latviešu sabiedrībā. Viņi ir pirmie PBLA vadītāji, kas pārstāv trimdas trešo paaudzi.

Foto: Atvadoties no ALAs priekšsēža amata, Pēteris Blumbergs Čikāgā, ALAs 70. jubilejas kongresā aizvadītā gada oktōbrī saņēma Ārlietu ministrijas Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas un ASV divpusējo attiecību un Amerikas latviešu saiknes ar Latviju stiprināšanā. 

Raits Eglītis
PBLA pārstāvniecība