PBLA plāno informatīvus attālinātus seminārus 2020. un 2021. gadā

14.05.2020

Piemērojoties darbam COVID-19 pandēmijas apstākļos, kad tiek atcelti klātienes kultūras pasākumi, kā diasporā, tā Latvijā un informācijas apmaiņa notiek attālināti, Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) un Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC), iesaistot citus sadarbības un informatīvos partnerus, kā valsts tā arī sabiedriskajās iestādēs, vienojušies veidot informatīvu semināru un sarunu ciklu 2020. un 2021. gados par aktuāliem kultūras un diasporas politikas jautājumiem.

“Šajos jaunajos apstākļos mēs mēģinām izveidot jaunu saziņas un informācijas apmaiņas veidu ar tautiešiem un mūsu organizācijām pasaulē. Mēs nevaram padoties un ļaut mūsu sabiedriskajiem darbiniekiem pakļauties COVID-19 pandēmijas izolācijas uzspiestajai dīkstāvei,” teica PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte.

Pirmais informatīvais ievadseminārs, kuŗa dalībniekus uzrunās Kultūras ministrijas Valsts sekretāra vietnieks Uldis Zariņš un LNKC vadītāja Signe Pujāte ir paredzēts 26. maijā plkst. 13:00, un tajā ir aicināti piedalīties latviešu organizāciju vadītāji, kultūras pasākumu rīkotāji, deju kopu, koŗu vadītāji, kā arī latviešu trimdas arhīvu un bibliotēku pārziņi un interesenti no visiem kontinentiem.
Semināru rīkotāji plāno uzsākt sarunu ciklu ar kultūras tēmu, vēlāk paplašinot tematisko loku. Pirmajos semināros tiktu pārrunātas tādas tēmas kā, piemēram, Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku plānošanas gaita 2023. gadam, Skolēnu un jauniešu dziesmu svētku plāni 2021. gadam, tautas tērpu valkāšanas ieteikumi (ar ekspertu piesaisti), nemateriālās kultūras mantojums un tautas lietišķā māksla, diasporas kopu iespējamā iesaiste folkloras festivālā “Baltica – 2021”, diasporas arhīvu apzināšana (ar profesionāļu piesaisti), latvisko ēdienu tradīcijas un gatavošana, utml.

Semināru cikls tiks izsludināts ar vienojošo nosaukumu (tentatīvi) “Kultūra nepadodas – pasākumu plāni, praktiski padomi un diasporas iesaiste 2020-2021” (#kulturanepadodas)

Aicinām pieteikt dalību pirmajā seminārā, nosūtot epastu uz pbla@pbla.lv, ziņas nosaukuma lodziņā ierakstot “Kultūra nepadodas”. Uz jūsu e-pastu nosūtīsim saiti semināra attālinātajai pieejai 26. maijā.

 

PBLA pārstāvniecība Latvijā

Lāčplēša ielā 29 – 5, Rīga, LV 1011;
T
ālr. 6728 – 2980
pbla@pbla.lv; www.pbla.lv