PBLA paziņojums COVID – 19 izplatīšanās ārkārtas situācijā

19.03.2020

Godātie tautieši un latviešu organizācijas pasaulē!

Pasaules brīvo latviešu apvienība, kā pasaules latviešu centrālo organizāciju augstākā pārstāvība apzinās situācijas nopietnību, kas pasaulē radusies līdz ar SARS CoV-2 vīrusa un tās izraisītās COVID-19 slimības apdraudējumiem planētas iedzīvotājiem. PBLA aicina latviešus ārvalstīs un mūsu dalīborganizācijas pasaulē stingri ievērot savas mītnes zemes valdības izsludinātos noteikumus, kas izstrādāti, lai pēc iespējas mazinātu un ierobežotu infekcijas izplatību.

PBLA saprot situāciju kādā, vairums negribot un ne savas vainas pēc, nokļuvuši Latvijas iedzīvotāji, kas atrodas visos pasaules kontinentos un vēlētos atgriezties Latvijā, ja vien apstākļi to atļautu. PBLA cieši sadarbojas ar Latvijas Ārlietu ministriju un mēs no savas puses aicinām cilvēkus nepakļauties panikai, nepieņemt viltus informāciju, domāt racionāli un pieņemt atbildīgus lēmumus.

Ja esat Latvijas iedzīvotājs, kurš šobrīd atrodas ārvalstīs, un vēlaties atgriezties dzimtenē, PBLA iesaka spert šādus soļus:

 • sekot aktuālajai informācijai Latvijas Ārlietu ministrijas mājas lapā: http://bit.ly/33rCpi9
 • reģistrēties Ārlietu ministrijas Konsulārajā reģistrā ministrijas mājas lapas “Ceļo droši” sadaļā: http://bit.ly/390E7rG (saite aizvedīs un reģistrācija notiks vietnē Latvija.lv)
 • reģistrēties repatriācijas lidojumiem AirBaltic mājas lapā: http://bit.ly/2Qs2wjz (šī reģistrācija nav tas pats, kas reģistrēties Ārlietu ministrijas Konsulārajā reģistrā)
 • ja atrodaties ārpus Eiropas Savienības, sekot Ārlietu ministrijas norādījumiem par plānotajām pulcēšanās vietām ES robežās un Satiksmes ministrijas informācijai par aktuālajām atgriešanās iespējām: http://bit.ly/3b4Jyr3
 • Jūsu informācijas avots var būt arī latviešu centrālās organizācijas pasaulē:
  Amerikas latviešu apvienība – www.alausa.org
  Latviešu Nacionālā apvienība Kanadā – https://www.lnak.net/lv/maja
  Latviešu apvienība Austrālijā un Jaunzēlandē – https://laaj.org.au/en/
  Eiropas latviešu apvienība – https://www.latviesi.com/ela.
 • Varam censties dot jums padomu un informāciju arī e-pastā. Sekosim līdzi PBLA centrālajam e-pasta kontam pbla@pbla.lv.
 • Atceraties, ka visdrošākais informācijas avots šajā ārkārtas situācijā ir Latvijas diplomātisko pārstāvniecību tīkls : PALĪDZĪBA ĀRKĀRTAS SITUĀCIJĀS ĀRVALSTĪS : +371 26 33 77 11 (24h); e-pasts: palidziba@mfa.gov.lv.
 • Pēc atgriešanās Latvijā, lūdzam un mudinam stingri ievērot Latvijas Republikas valdības noteikto 14 dienu pašizolāciju.

PBLA pārstāvniecība Latvijā