PBLA pārstāvju tikšanās ar vēstnieku Kārli Eihenbaumu

23.03.2022

Otrdien, 22. martā, PBLA pārstāvniecības telpās Rīgā notika tikšanās ar līdzšinējo Latvijas vēstnieku Kanadā Kārli Eihenbaumu. PBLA pārstāvji ar vēstnieku pārrunāja ārvalstu latviešu politiskās iesaistes lielo nozīmi laikā, kad norisinās Krievijas karš pret Ukrainu. Vēstnieks aicināja PBLA un tās dalīborganizācijas izdarīt spiedienu uz savu mītņu zemju valdībām, lai panāktu ievērojamāku NATO spēku pastāvīgu izvietošanu Latvijā un atbalstu Ukrainai.

Tikšanās dalībnieki uzsvēra, ka šobrīd varam būt pateicīgi visiem tālredzīgajiem Latvijas politiķiem un tautiešiem diasporā, kuri savā laikā iestājās par Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai un NATO, bet tagad ir svarīgi panākt NATO spēku pastāvīgu un krietni jūtamāku klātbūtni, stiprinot Baltijas valstu pretgaisa un krasta aizsardzību ar modernām ieroču sistēmām un nodrošināt to apkalpi.

Vēstnieks Kārlis Eihenbaums, kurš pavisam nesen atgriezies no diplomātiskā dienesta Kanadā, uzsvēra, cik svarīgi ir veicināt visa veida sadarbību ar NATO, tostarp arī, pateicoties tiem NATO spēku karavīriem, kuri izvietoti Latvijā. (PBLA pārstāvniecība)