PBLA pārstāvji tiekas ar jauno Saeimas priekšsēdētāju

09.12.2022
Pasaules brīvo latviešu apvienības priekšsēdis Pēteris Blumbergs un trīs dalīborganizāciju vadītāji šodien viesojās Latvijas Republikas Saeima, lai tiktos ar jaunievēlēto Saeimas priekššedētāju Edvardu Smiltēnu, Saeimas priekšsēdētāja biedri Zandu Kalniņu-Lukaševicu un Ārlietu komisijas vadītāju Rihardu Kolu.
Šīs iepazīšanās vizītes laikā dalībnieki pārrunāja Saeimas galvenās prioritātes un uzdevumus 2023. gadam un iespējamo diasporas organizāciju sadarbību ar dažādām Saeimas struktūrām. PBLA dalīborganizāciju priekšsēžiem Mārtiņam Andersonam no Amerikas Latviešu apvienības, Fritz Kristbergam no Latviešu nacionālās apvienības Kanādā un Justīnei Krēsliņai no Eiropas Latviešu apvienību bija iespēja iepazīstināt valsts ar savu organizāciju darba prioritātēm.
Tikšanās dalībnieki pārrunāja arī citus aktuālus jautājumus – valsts drošību un diasporas iesaisti lobija darbā savās mītnes zemēs, Latvijas iesaistīšanos Ukrainas atjaunošanā tagad un pēc kara, Valsts aizsardzības dienesta ietekmi uz diasporas jauniešiem un atbalstu Latvijas tautsaimniecībai. PBLA priekšsēdis informēja par gatavošanos Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumam 2023. gada 5. jūlijā Rīgā, kā arī informēja par citām PBLA darba aktualitātēm.
Foto: Reinis Inkēns, Saeima. Visi foto skatāmi: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720304273622.