PBLA nosūta vēstuli NATO valstu vadītājiem

30.06.2022

Jāņu brīvdienās, dažas dienas pirms Baltijas valstīm un Zviedrijai un Somijai tik svarīgā NATO samita Madridē, Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēdis Pēteris Blumbergs nosūtījis vēstuli NATO līdervalstu vadītājiem: ASV prezidentam Joe Biden, Kanadas premjeram Justin Trudeau, Lielbritānijas premjeram Boris Johnson un NATO ģenerālsekretāram Jens Stoltenberg. Vēstulē tiek pausts PBLA valdes aicinājums stiprināt Baltijas valstu aizsardzību, nostiprinot NATO militāro klātbūtni tajās; apstiprināt Somijas un Zviedrijas pieteikumu piebiedroties NATO un steidzami atvietot Latvijas armijas ziedotos ieročus Ukrainas atbalstam.

“Gaidāmā NATO valstu galotņu tikšanās Madridē būs viena no izšķirīgākajām vairāku desmitu gadu laikā, kurā alianses mērķis un apņēmība tiks pārbaudīti kā nekad agrāk,” raksta PBLA priekšsēdis. “Krievijai atkal pierādot savu agresīvo dabu un veicot kara noziegumus Ukrainā, pasaulei pavisam noteikti nepieciešama skaidra un spēcīga reakcija no Rietumu demokrātijām.”

Izpildot jūnijā notikušas PBLA valdes sēdes rezolūcijas, P. Blumbergs vēstulē aicina NATO vadītājus izlemt izvietot Baltijas valstīs katrā vienu brigādes lieluma (4500-5000 karavīru) lielu vienību ar specializētu bruņojumu. PBLA valde arī stingri iestājas par Somijas un Zviedrijas steidzamu uzņemšanu NATO aliansē. Visbeidzot, atzīstot faktu, ka Latvijas armija jau kara pirmajās dienās atdeva Ukrainai savas Stinger  pretgaisa aizsardzības raķetes un citu iegādāto bruņojumu, P. Blumbergs aicina NATO vadītājus nekavējoties to atvietot ar jaunām ieroču sistēmām.

“NATO kā militārās aizsardzības alianses loma ir kļuvusi skaidrāka līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā un paaugstinātu apdraudējumu visam reģionam. Rietumvalstu vadītājiem ir stingri jāiestājas par tādām vērtībām kā brīvība, miers un labklājība,” vēstulē uzsver PBLA  priekšsēdis.

(PBLA pārstāvniecība)