PBLA KF&P paziņo 2022. gada piešķīruma laureātus

19.09.2022

PBLA Kultūras fonds un padome ir izsludinājusi 2022. gada piešķīruma konkursa laureātus. “Priecājos par visiem iesniegtiem projektiem: daži tradicionāli un citi ar skatu uz nākotni.  Ir labi redzēt projektus, kuri no vienas puses atzīmē vēsturisko un paveikto, bet citi, kuri ved mūsu kultūru uz priekšu,” teica KF&P valdes priekšsēdis Juris Ķeniņš. “Ir arī prieks redzēt vairākus projektus, kuri turpina būvēt tiltus kultūrā starp tēvzemi un diasporu.”

Par piešķīrumiem lēma 8 valdes locekļi no visām PBLA dalīborganizācijām kopā ar 11 KF&P nozaru vadītājiem. Priekšgalā ir piešķīrumi abiem ārpus Latvijas Dziesmu svētkiem, diasporas sabiedrības stūrakmeņiem: Eslingenā un Minesotā.  Vērtētāji nolēma atbalstīt lielu skaitu rakstīto vārdu projektus: dzejnieces Veltas Sniķeres arhīva krājuma sistematizēšana un kolekciju aprakstīšanu; krājumu ar dzejnieces Zentas Liepas dzejām, ar autobiogrāfiju un komentāriem; atmiņu grāmatu “Kā es kļuvu par Lietuvas ārlietu ministru un citi pekstiņi” (diplomāts un sabiedrisks darbinieks Imants Lieģis); un Juŗa Ulmaņa dienasgrāmatu “Ceļš un Everestu, kas turpinās”.

Mūzikā KF&P atbalsta flautistes Ilonas Kudiņas džeza albumu “BALTIC TRANSIT” ar izpildītājiem no Latvijas un ASV un jaundarbu trompetei un klavierēm no jaunās paaudzes komponistes Aijas Dragūnas ar nolūku skaņdarbam pirmatskaņojumu piedāvāt 59. Austrālijas Kultūras dienās 2023. gadā. Muzikālas jubilejas svin leģendārais sieviešu koris “Dzintars” – 75 gadi (diriģente Aira Birziņa) un Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara” (diriģente arī Aira Birziņa) kurš savu 25 gadu jubileju atzīmē ar kompaktdisku ar meitenēm veltītiem skaņdarbiem.

Divi filmu projekti saņems atbalstu: piektais gadskārtējais Ņujorkas Baltijas filmu festivāls (New York Baltic Film Festival) un koncertfilma “1866. Pirmie latviešu skolēnu koru svētki Lazdonā”. Apsveicām visus projektu veidotājus un aicinām pieteikt projektus 2023. gada konkursam. Anketas atradīsiet PBLA KF&P mājas lapā no janvāra ar termiņu 1. marts. (PBLA Kultūras fonds un padome)