PBLA gatavojas gadskārtējam ekonomikas forumam PLEIF-2020

04.09.2020

Neraugoties uz COVID – 19 pandēmijas izraisītajiem ceļojumu ierobežojumiem Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) ar Ārlietu ministrijas un sadarbības partneru atbalstu ir nolēmusi rīkot Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu – PLEIF-2020. Tā mērķis ir palīdzēt Latvijas valsts izaugsmei un ekonomiskajai attīstībai, savedot kopā uzņēmīgus un darboties gribošus tautiešus no visas pasaules, rodot iespēju izveidot jaunus kontaktus un uzņēmējdarbības idejas. Šogad forums notiks 19. novembrī daļēji klātienē Rīgā un daļēji attālināti – ar tiešsaisti internetā.

Lai arī šogad pandēmija un ar to saistītie ierobežojumi ievieš zināmu nenoteiktību pasākumu plānošanā un pasaules latviešu uzņēmēju iespējās piedalīties starptautiskajos pasākumos, dzīve un valsts ekonomika tomēr rit uz priekšu. Tāpēc PBLA sadarbībā ar Amerikas Tirdzniecības palātu (AmCham), Ārvalstu Investoru padomi (FICIL), kompāniju The Gateway Partners, kustību The Red Jackets un Ārlietu ministriju uzņēmušies forumā palīdzēt veidot Latvijas ceļa karti ekonomikas atveseļošanai (Latvia’s Road Map to (post-COVID) Economic Recovery), gan arī pieskarties starptautiskajām un reģionālajām uzņēmējdarbības iespējām – “Zaļās enerģijas nākotne Eiropā” (Capitalising on Europe’s Green Energy). Tiek plānots arī apkopot rezultātus no iepriekšējā forumā 2019. gadā Valmierā uzsāktās sarunas par Latvijas starptautisko tēlu.

PLEIF-2020 atklāšana notiks ceturtdien, šī gada 19. novembrī pulksten 15.00 viesnīcas Radisson Blu Latvia telpās Elizabetes ielā 55.  Aicinām dalībniekus, vadoties no apstākļiem, būt klātienē, kā arī piedalīties virtuāli gan Latvijā, gan arī no visas pasaules. Foruma darba valoda šogad būs angļu. Reģistrācijas informācija būs atrodama Foruma mājas lapā www.pleif.lv.

PLEIF – 2020 atklāšanas uzrunu teiks Valsts prezidents Egils Levits, tādējādi izrādot savu atbalstu pasaules latviešu centieniem veicināt Latvijas ekonomisko izaugsmi. Uz dalību sarunās tiks aicināti arī augsta līmeņa Latvijas valdības un Ārlietu ministrijas pārstāvji, Latvijas valsts un starptautisko uzņēmumu vadītāji un biznesa aprindu pārstāvji.

PBLA pārstāvniecība