PBLA aicina uz informatīvu semināru par audiovizuālo materiālu saglabāšanu

17.01.2022

Jau gadiem ilgi mūsu centrālās organizācijas, kā arī latviešu draudzes, biedrības un apvienības visā pasaulē ir domājušas, kā saglabāt trimdas arhīvus – svarīgu Latvijas valsts vēstures sastāvdaļu. Tādēļ 2021. gada sākumā PBLA sadarbībā ar Kultūras ministriju veica aptauju, lai apzinātu, kur un kādi arhīvu materiāli latviešu kopienās ārzemēs ir pieejami. Aptaujā piedalījās tautieši no visas pasaules un dažādām paaudzēm. Izmantojot aptauju rezultātā iegūtos datus, tika izstrādāta digitāla karte https://arhivi.pbla.lv/, kur ērti skatāma un meklējama informācija par latviešu arhīviem pasaulē.

Projekta “Latviešu arhīvi pasaulē” ietvaros jau notikuši trīs semināri, kuru laikā dalībnieki varēja skatīties videoierakstus par tādām tēmām kā arhīvu materiālu vākšana un sistematizēšana, retie materiāli un digitalizācija, materiālu pārvešana, kā arī uzdot jautājumus ekspertiem. PBLA ir radusi iespēju piedāvāt vēl vienu informatīvu video par audiovizuālo materiālu saglabāšanu un 20. janvārī pulksten 14.00 aicina visus interesentus uz tiešsaistes semināru, kura laikā būs arī iespēja uzdot jautājumus Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva ekspertēm Oksanai Ošai un Santai Blumbergai.

Seminārs norisināsies Zoom platformā, kā arī tiks translēts PBLA Facebook lapā. Aptauju dalībniekiem Zoom pieejas informācija tiks nosūtīta, un atkārtota pieteikšanās nav nepieciešama, savukārt citi interesenti pieejas saņemšanai aicināti rakstīt uz e-pastu lora.egle@pbla.lv.

Iepriekšējo semināru ieraksti, kā arī digitālā karte un aptaujas ir pieejamas projekta mājaslapā: https://arhivi.pbla.lv. Projektu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.