PBLA AICINA TAUTIEŠUS PASAULĒ PIEDALĪTIES 14. JŪNIJA IZSŪTĪŠANU 80. ATCERES DIENĀ

10.06.2021

Latvijas Nacionālā bibliotēka, Valsts prezidenta kanceleja un PBLA laipni aicina latviešus pasaulē, organizāciju pārstāvjus un ikvienu indivīdu piedalīties Tautas sēru dienas 80. piemiņas dienā.

Aicinām piedalīties šī pasākuma norisē arī tautiešus ārpus Latvijas, nofotografējoties individuāli vai ģimenes lokā ar simboliski aizdegtu sveci rokā vai nosūtot foto no vietējā sarīkojuma uz LNB e-pastu deportetie@lnb.lv  pievienošanai kopējai digitālajai kartei https://deportetie.kartes.lv. Līdz šim iesūtītās fotogrāfijas iespējams apskatīt, dodoties uz https://dom.lndb.lv/data/obj/916630.html.

Fotogrāfijas vēlākais līdz 13. jūnijam jāsūta uz deportetie@lnb.lv, pievienojot tajās redzamo cilvēku vārdus, vietu, kur foto tapusi, un pilsētu, valsts nosaukumu.

Latvijā Sēru dienas 80. gadadienu pieminēs ar piemiņas ceremonijām un deportēto vārdu lasījumiem dažādās Latvijas pilsētās un Valsts prezidenta uzrunu latviešu tautai.

Sīkāka informācija par 14. jūnija sēru dienas norisi un iespēju pasākumus vērot tiešsaistē Latvijas Nacionālās bibliotēkas mājas lapā: Ar pasākumu “Aizvestie. Neaizmirstie” pieminēs 1941. gada deportāciju 80. gadadienu | Latvijas Nacionālā bibliotēka (lnb.lv)

Foto: PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte (otrā no kreisās) kopā ar pārstāvniecības darbiniekiem Raitu Eglīti, Loru Egli un Jāni Andersonu, pieminot 14. jūnija izsūtīšanu upurus Likteņdārzā pie Kokneses

(PBLA pārstāvniecība)