PBLA aicina tautiešus ievērot ārkārtas situācijas noteikumus

24.03.2020

Rīgā, 2020. gada 24. martā 

Godātie tautieši, kas atgriežaties Latvijā!

Pasaules brīvo latviešu apvienība kā pasaules latviešu centrālo organizāciju augstākā pārstāvība pauž bažas par medijos izskanējušajiem gadījumiem, kuros diasporas latvieši, atgriežoties Latvijā no ārvalstīm, apzināti vai neapzināti pārkāpuši valdības un medicīnas iestāžu izstrādātos noteikumus par pašizolāciju un karantīnas ievērošanu saistībā ar SARS CoV-2 vīrusa un tās izraisītās COVID-19 slimības pandēmiju un šai sakarā izsludināto ārkārtas stāvokli Latvijā.

PBLA aicina diasporas pārstāvjus būt apzinīgiem un stingri ievērot valdības izsludinātos noteikumus, kas izstrādāti, lai pēc iespējas mazinātu un palēninātu bīstamās infekcijas izplatību.

Valsts Slimību profilakses un novēršanas centrs izstrādājis šādus noteikumus, kurus PBLA aicina stingri ievērot:

  • iedzīvotājiem 14 dienas pēc izbraukšanas no ārvalstīm jāveic pilnīga pašizolēšanās dzīvesvietā (mājas karantīna);
  • jānovēro savs veselības stāvoklis un divas reizes dienā (no rīta un vakarā) jāmēra ķermeņa temperatūra; nekavējoties jāzvana uz 8303, ja parādās kādas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes (klepus, rīkles iekaisums, paaugstināta ķermeņa temperatūra, elpošanas traucējumi);
  • jābūt pieejamam saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām.

PBLA aicina tautiešus, kas atgriezušies valstī, nepakļaut citas personas inficēšanās riskam, nepieļaut tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem (tas nozīmē neuzņemt viesus, neapmeklēt publiskas vietas, institūcijas, nedoties privātās vizītēs u. c.).

Jūs esat atgriezušies dzimtenē nopietnas pasaules veselības krīzes laikā. Baudiet Latvijas viesmīlību un māju sajūtu, bet, lūdzu, novērtējiet valsts veselības aizsardzības iestāžu un mediķu ārkārtējās pūles pasargāt visus Latvijas iedzīvotājus no bīstamās saslimšanas. Pēc atgriešanās Latvijā jums stingri jāievēro valsts ārkārtas situācijas noteikumi!

 

PBLA pārstāvniecība Latvijā