Notiks tiešsaistes saruna ar rakstnieci Noru Ikstenu un režisori Ināru Kolmani

27.09.2021

Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) 30. septembrī pulksten 14.00 aicina uz tiešsaistes sarunu ar rakstnieci Noru Ikstenu un režisori Ināru Kolmani par romānu “Mātes piens”. Fragmentus no grāmatas lasīs Jaunā Rīgas teātra aktieris Gundars Āboliņš. Romāns guvis plašu starptautisku publicitāti, tulkots 30 valodās. Tiešsaistes skatītāji varēs piedalīties sarunā, uzdodot jautājumus tiešraidē PBLA Facebook lapā https://www.facebook.com/pblalv, sabiedrisko mediju mājas lapā lsm.lv vai Zoom platformā, iepriekš piesakoties dalībai, rakstot uz e-pastu: lora.egle@pbla.lv.

Nesen noslēgusies filmas “Mātes piens” uzņemšana, kuras pēdējos kadros pie Brīvības pieminekļa filmējās arī pati romāna autore. Sarunā, ko moderēs LTV žurnāliste Eva Johansone, ar filmas režisori Ināru Kolmani un Noru Ikstenu runās par grāmatā atspoguļoto laikmetu, aktualitāti mūsdienās un filmas uzņemšanas gaitu. Ikstena caur romānu “Mātes piens” stāsta par pieredzi, kas veido personību, autobiogrāfiskā rakursā. Rakstniece atzīst, ka tekstā cieši ievīta viņas pašas ģimenes vēsture, taču romāns nav veidots kā autores biogrāfija. Romānā pārklājas divi laika posmi – mātes dzīves ceļš no nākšanas pasaulē 1944. gadā līdz Atmodai un meitas dzīve no dzimšanas 1969. gadā līdz Atmodai.

PBLA rīkotajās septiņās sarunās piedalās latviešu rakstnieki, kuru romāni izdoti  sērijās – “Mēs. Latvija, XX gadsimts” un “Es esmu..”. Viņiem pievienosies arī sarunu biedrs – eksperts, lai kopīgi apspriestu grāmatā aprakstīto laikmetu, cilvēkus un notikumus. Sarunu mērķis ir popularizēt latviešu literatūru tautiešiem visā pasaulē, iepazīstinot tuvāk gan ar laviešu rakstniekiem, gan viņu grāmatām.

“Tā kā šobrīd ceļošana ir apgūtināta, satikt latviešus klātienē, piemēram, Londonā, Melburnā un citviet ir sarežģīti. Mums radās doma rīkot grāmatu tiešsaistes sarunas pulksteņlaikā, kad var satikties gan tie, kuri dzīvo ASV, gan Austrālijā, gan Eiropā. Sarunas vienmēr norisināsies pulksten  14.00 pēc Rīgas laika. Protams, ceram, ka pievienoies arī šo grāmatu cienītāji Latvijā,” ieceri izklāsta PBLA valdes priekšsēde Kristīne Saulīte.

Nākamās sarunas:

Ceturtdien, 14. oktobrī, pulksten 14.00 Inga Gaile “Rakstītāja

Ceturtdien, 28. oktobrī, pulksten 14.00 Andra Manfelde “Virsnieku sievas

Ceturtdien, 11. novembrī, pulksten 14.00 Arno Jundze “Sarkanais dzīvsudrabs”

Ceturtdien, 25. novembrī, pulksten 14.00 Andris Akmentiņš “Meklējot Ezeriņu”

Ceturtdien, 9. decembrī, pulksten 14.00 Laima Kota “Cilvēks ar zilo putnu”

Papildu informācija:

e-pasts:  lora.egle@pbla.lv, mob. tālr.: 26130038

Sarunas ar rakstniekiem atbalsta LR Kultūras ministrija

Informāciju sagatavoja PBLA pārstāvniecība Rīgā, tālrunis 67282980