Notiks tiešsaistes saruna ar rakstnieci Andru Manfeldi

25.10.2021

Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) 28. oktobrī pulksten 14.00 aicina uz tiešsaistes sarunu ar rakstnieci Andru Manfeldi un vēstures konsultantu Ventu Zvaigzni par romānu “Virsnieku sievas”. Fragmentus no grāmatas lasīs aktieris Mātīss Budovskis. Tiešsaistes skatītāji varēs piedalīties sarunā, uzdodot jautājumus PBLA Facebook lapā https://www.facebook.com/pblalv, sabiedrisko mediju mājas lapā lsm.lv vai Zoom platformā, iepriekš piesakoties dalībai, rakstot uz e-pastu: lora.egle@pbla.lv.

Romāns “Virsnieku sievas”, kas iznācis vēstures romānu sērijā Mēs. Latvija, XX gadsimts, stāsta par Liepājas pilsētas daļu Karostu 70. gados. Dzīve divās pasaulēs, kuras savieno izgriežams tilts ar caurlaides posteni, pa vidu – karakuģu un zemūdeņu ceļš. Militāristi un civilisti, krievi un latvieši, savējie un svešie. Sarunā, ko moderēs LTV žurnāliste Eva Johansone, ar Andru Manfeldi un Ventu Zvaigzni, runās par grāmatā atspoguļoto laikmetu un tā aktualitāti mūsdienās.

“Liepājas Karostas pasaulīte, šī slēgtā zona, jau tūlīt paģēr tādu kā ētisku uzstādījumu, ka cilvēka cilvēkam celtās robežas neko nepasargā un nerada, nevienu nedara laimīgāku. Taču cilvēki vēstures ritumā spītīgi ceļ robežas, grauj tradīcijas – un cieš. Cieš arī padomju virsnieki, kas te ieradušies sargāt komunistu iekarojumus, un viņu sievas – šī militārā anklāva iemītnieki uz romāna laiku kļūst par tādu kā placdarmu, kurā saduras robežu cēlēju un to grāvēju vērtību mīti,” par grāmatu raksta dzejnieks un tulkotājs Edvīns Raups.

PBLA rīkotajās septiņās sarunās piedalās latviešu rakstnieki, kuru romāni izdoti  sērijās – “Mēs. Latvija, XX gadsimts” un “Es esmu..”. Sarunu mērķis ir popularizēt latviešu literatūru tautiešiem visā pasaulē, iepazīstinot tuvāk gan ar laviešu rakstniekiem, gan viņu grāmatām.

Nākamās sarunas:

Ceturtdien, 11. novembrī, pulksten 14.00 Arno Jundze “Sarkanais dzīvsudrabs”

Ceturtdien, 25. novembrī, , pulksten 14.00 Andris Akmentiņš “Meklējot Ezeriņu”

Ceturtdien, 9. decembrī,  pulksten 14.00 Laima Kota “Cilvēks ar zilo putnu”

Papildu informācija:

e-pasts:  lora.egle@pbla.lv, mob. tālr.: 26130038

Sarunas ar rakstniekiem atbalsta LR Kultūras ministrija