Mūžībā aizgājis bijušais PBLA priekšsēdis, Lielbritānijas latviešu sabiedriskais darbinieks un matemātiķis Andrejs Valdis Ozoliņš

11.05.2020

Svētdien no Lielbritānijas pienākusi sēru vēsts, ka 10. maijā Lesterē (Leicester) astoņdesmit ceturtajā mūža gadā miris pazīstamais latviešu sabiedriskais darbinieks un bijušais Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēdis (1998-2002) Andrejs Valdis Ozoliņš.

Andrejs Valdis Ozoliņš dzimis 1935. gada 21. oktobrī Rīgā, pēc Otrā pasaules kara kopā ar ģimeni bēgļu gaitās nonācis Lielbritānijā, 1962. gadā absolvējis Londonas Universitāti, 1969. gadā – Bātas universitāti.  Andrejs Valdis Ozoliņš ilgus gadus bijis mācību spēks Lesteres pilsētas politehnikumā, paralēli daudzus gadus vadījis Lesteres latviešu skolu un Almēlijas vasaras nometnes.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas kopš 90. gadu vidus līdz pat 2008. gadam Andrejs Ozoliņš vadīja Latviešu Nacionālo padomi Lielbritānijā (LNPL), bija PBLA valdes loceklis no 1996. līdz 2008. gadam, un PBLA priekšsēdis no 1998. līdz 2002. gadam. Paralēli šiem darbiem Andrejs Ozoliņš bija ilggadējs Izglītības fonda priekšsēdis Lielbritānijā, arī personīgi ievērojami atbalstot Vītolu fonda organizēto stipendiju piešķiršanu studentiem Latvijā.

Andrejs Ozoliņš daudzkārt aizstāvējis Latvijas valsts intereses Lielbitānijas presē, atspēkojot dezinformāciju par mūsu valsts pagātnes notikumiem, viņš arī kopš pirmsākumiem bijis viens no aktīvākajiem Latvijas Okupācijas muzeja atbalstītājiem un Okupācijas muzeja biedrības biedrs.

PBLA valde cieņā un pateicībā piemin Andreja  Ozoliņa mūža veikumu un izsaka visdziļāko līdzjūtību viņa dzīvesbiedrei Dulsijai (Dulcie) Ozoliņš kundzei ar ģimeni. (PBLA pārstāvniecība)