Līdz pirmajam Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumam atlicis mēnesis

04.06.2013

Tieši pēc mēneša pirmais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums Rīgā Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku laikā Rīgā pulcēs vairāk nekā 200 latviešu uzņēmēju un profesionāļu no gandrīz 20 valstīm, no kuriem vairāk nekā puse ir dalībnieki no ārvalstīm. Dalībnieku reģistrēšanās forumam ir atvērta vēl līdz 20. jūnijam. Dalība šajā pasākumā, kas pavērs iespēju pieredzes apmaiņai, jaunu kontaktu un uzņēmējdarbības iniciatīvu radīšanai starp latviešiem Latvijā un pasaulē, ir apliecinājums ārzemju latviešu interesei atbalstīt Latvijas ekonomikas izaugsmi.

„Ideja par šāda veida satikšanos Latvijā Dziesmu un Deju svētku laikā nāk no ārzemju latviešiem, kas ir ieinteresēti veicināt Latvijas tautsaimniecības izaugsmi. To esam darījuši gadu gaitā, atbalstot Latviju tās ārpolitisko mērķu sasniegšanā. Tagad, kad Latvija ir iestājusies ne tikai ES un NATO, bet arī uzaicināta sākt iestāšanās sarunas Eiropas Drošības un ekonomiskās sadarbības organizācijā, pati galvenā prioritāte ir uzlabot ekonomiskos apstākļus un iedzīvotāju dzīves līmeni Latvijā, lai apstādinātu tautas izceļošanu uz ārzemēm,“ skaidro PBLA priekšsēdis Jānis Kukainis.

Pasaules Brīvo Latviešu Apvienība, vēloties dot savu artavu Latvijas tautsaimniecības izaugsmes veicināšanā, pērn rudenī kopā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru sāka veikt priekšdarbus Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma organizēšanai. Vēlāk rīkotāju komandai pievienojās Latvijas Ārlietu ministrija. Plānošanas procesā iesaistījās gan Ministru prezidenta birojs, atbalstu izteica Ekonomikas un Kultūras ministrijas, un kā sadarbības partneri pievienojās Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūra, Rīgas Tehniskā universitāte, Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā un fonds „Laimas Zeme“.

„Šobrīd pasaulē dzīvo vairāki simti tūkstoši latviešu. Liela daļa no Latvijas ir izceļojuši pēdējos desmit gados ekonomisku motīvu vadīti, bet ir arī daudzi tādi, kas devušies pasaulē profesionālu ambīciju vadīti. Tajā pat laikā ārpus Latvijas vēl joprojām dzīvo trimdā savulaik devušies latvieši un viņu pēcteči, kuri ārzemēs ir saglabājuši latviešu valodu un kultūru un kuriem rūp Latvijas liktenis. Šie latvieši var dot nozīmīgu atbalstu Latvijai. No vienas puses, dzīvodami ārzemēs un pārzinādami savu mītnes zemju tirgu un kultūru, viņi var palīdzēt Latvijas uzņēmumiem iespiesties šo zemju tirgū. No otras puses, tie var sniegt Latvijai ekspertīzi, kas nav pieejama Latvijā uz vietas,“ uzskata J. Kukainis.

Savukārt LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš uzsver: „Forums kā jaunizveidota, līdz šim vēl Latvijā nebijusi platforma rada iespējas ieguvumiem gan uzņēmējiem, gan valsts vīriem un sievām, gan sabiedrībai kopumā.“ Viņš norāda, ka šāds forums nodrošinās Latvijai iegūt ārvalstu ekspertīzi un skatu no malas, kā Latvijai panākt Nacionālajā attīstības plānā aprakstīto „ekonomikas izrāvienu“.

Plašāka informācija par forumu atrodama mājas lapā: www.ieguldilatvija.lv
Sekojiet līdzi aktualitātēm: Twitter: @pleif_2013