Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atver grāmatu “Neesam aizbēguši” par Amerikas latviešiem

08.12.2017

Šodien, 7. decembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika atverta ASV dzīvojošās publicistes Tatjanas Žagares-Vītiņas grāmata “Neesam aizbēguši”, kuŗā deviņos stāstos atklāti Amerikā dzīvojošu vai uzaugušu latviešu dzīvesstāsti. Grāmatas varoņi ir deviņi dažadu paaudžu cilvēki, kuŗi piedzimuši vai nonākuši Amerikā – Dagnija Lācis, Dainis Rudzītis, Jānis Kukainis, Dace Aperāne, Uģis Gruntmanis, Kristīne Rizga, Sandra Kalve, Kārlis Lenšs un Pauls Raudseps.

Viņiem kopīga ir vēlēšanās saistīt savu dzīvi ar Latviju. Gatavi piedāvāt savas zināšanas un pieredzi, viņi meklē ceļu atpakaļ uz savu vai vecāku dzimteni. Tas ne vienmēr ir viegls ceļš. To pavada ne tikai atgriešanās prieks, bet arī neizpratne, skaudība un
bailes.

Grāmata tapusi ar Pasaules Brīvo latviešu apvienības Kultūras Fonda, Amerikas Latviešu Apvienības Kultūras Fonda un Latviešu Fonda financiālu atbalstu.

Tatjana Žagare-Vītiņa līdz 2005. gadam dzīvoja Latvijā, strādāja par filozofijas un kultūrvēstures skolotāju un darbojās žurnālistikā — radošajās apvienībās “Mistrus Media” un “Labvakar”, arī Latvijas Televīzijā. 2005. gadā pārcēlās uz dzīvi Mičiganas štatā ASV un
raksta preses izdevumiem Latvijā. 2015. gadā iznāca autores pirmā grāmata “Sadzirdēti. Zvannieku stāsti” par Zvannieku mājām Latvijā, Cēsu pusē, kuras bez aprūpes atstātiem bērniem izveidojuši Sandra un Juris Cālīši. “Neesam aizbēguši” ir autores otrā grāmata, un pirmā grāmata, kuŗu izdevis jaunais apgāds AS “Cits medijs”.