Latviešu valoda ir mūsu tautas identitātes stūŗakmens. Aicinām Latvijas Republikas Saeimu  pieņemt nozīmīgo lēmumu par pāreju visā Latvijā uz izglītību valsts valodā!

26.01.2018

Viena no galvenajām PBLA prioritātēm vienmēr ir, bija un būs latviskā izglītība Latvijā un latviešu diasporai pasaulē. Latviešu valoda ir mūsu tautas identitātes stūŗakmens. Gadu gadiem esam uzrunājuši un aicinājuši Latvijas valdību par nepieciešamību Latvijas izglītības iestādēs pāriet uz mācībām latviešu valodā, tādejādi nodrošinot vienlīdzīgas latviešu valodas apgūšanas iespējas visiem Latvijas iedzīvotājiem. 

Apsveicam Latvijas valdību par šo nozīmīgo soli, atbalstot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotos Izglītības un Vispārējās izglītības likumu grozījumus, kas paredz pāreju uz mācībām latviešu valodā visās Latvijas skolās.

Aicinām arī Latvijas Republikas Saeimu visdrīzākajā laikā pieņemt nozīmīgo lēmumu par pāreju visā Latvijā uz izglītību valsts valodā!

 

 

 

Valdība vienojas par pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā

Mazākumtautību vispārējās izglītības iestāžu pāreja uz mācībām tikai latviešu valodā tiks sākta no 2019. gada 1. septembra. Tā otrdien, 23. janvārī, atbalstot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotos Izglītības un Vispārējās izglītības likumu grozījumus, nolēma valdība. Gala lēmumu pieņems Saeima, kur par šo jautājumu gaidāmas plašas diskusijas.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šaudurskis (“Vienotība”) ir pārliecināts, ka ministrijas piedāvātā reforma, kas paredz pakāpeniski palielināt valsts valodā pasniegto stundu īpatsvaru pamatskolā un vidusskolu pāriešanu uz mācībām valsts valodā, uzskatāma par loģisku soli jaunā izglītības satura ieviešanā. Jau nākamgad pārmaiņas skars arī pirmsskolas izglītības iestādes, sola Šadurskis.

“Pirmsskolā, sākot no piecu gadu vecuma, 2018./2019. gadā mācību gadā tiks uzsākta jauno izglītības vadlīniju ieviešana, kas paredz būtiski palielināt valsts valodas lomu mācību procesā, lai nodrošinātu mazākumtautību bērniem sekmīgu integrāciju sākumskolā, lai bērni, atkarībā no vecāku izvēles, būtu spējīgi turpināt izglītību valsts valodā,” skaidroja ministrs.

Lai reformu iedzīvinātu, īpašas apmācības plānotas arī skolotājiem.

Ar reformas ieviešanu saistītie likumprojekti vēl jāskata Saeimai.