Izsludināta pieteikšanās PBLA Kultūras fonda piešķīrumiem

01.02.2017

Pasaules Brīvo latviešu apvienības Kultūras fonds (PBLA KF) izsludinājis pieteikšanos līdzekļu piešķīrumiem 2017. gadā, kuru primārais mērķis ir atbalstīt ārpus Latvijas dzīvojošo tautiešu projektus kultūras, izglītības un jaunatnes darbības laukā. Līdzekļu pieprasījumu iesūtīšanas termiņš ir šī gada 1. aprīlis.

“Kultūras fonda uzdevums kopš tā dibināšanas 1972. gadā ir bijis atbalstīt latviešu kultūras saglabāšanu un jaunradi, kā arī latvisko izglītību. Kā var nepriecāties, vērojot čaklo latviešu kulturālo darbību, ko ikdienā no brīvas gribas veic dedzīgi un apdāvināti tautas kalpi, uzturot un kopjot mūsu tautas kultūras tradīcijas visos pasaules stūros, kur vien mājo latvieši? 2016.gadā PBLA Kultūras fondam tika iesniegti 51 vērtīgi projekti no 16 valstīm, kuri spoži atspoguļoja šo neatlaidīgo degsmi,” sacīja PBLA Kultūras fonda priekšsēdis Juris Ķeniņš.

2017. gada konkursa pieteikumu iesūtīšanas termiņš ir šī gada 1. aprīlis. Visi pieteikumi tiks izskatīti konkursa kārtībā. Plašāka informācija par līdz šim atbalstītajiem projektiem un līdzekļu pieprasījumu veidlapas atrodamas PBLA mājas lapā Kultūras fonda sadaļā: https://www.pbla.lv/kulturas-fonds/.

Jāatgādina, ka PBLA Kultūras fonda piešķīrumi ir iespējami pateicoties PBLA dalīborganizāciju iemaksām un PBLA ikgadējai dotācijai Kultūras fonda atbalstam. „Priecājos, ka PBLA valde ir nolēmusi turpināt atbalstīt Kultūras fondu. Laikā, kad visādi budžeti tiek griezti, esam gandarīti, ka PBLA valde turpina ticēt Kultūras fonda darbībai, un piekrīt, ka tā sniegtais atbalsts ir vērtīgs un pat nepieciešams, lai mūsu tautas izglītība un kultūra turpina zelt un augt,” norāda PBLA KF priekšsēdis. “Jāatzīmē, PBLA Kultūras fonds atbalsta ne tikai lielus projektus, piemēram, ASV Latviešu Dziesmu un Deju svētkus Baltimorā vai žurnāla “Jaunā Gaita” izdošanu, bet arī mazākus projektus, kā piemēram, Reikjavīkas latviešu skolas vecāku teātri. Visi vērtīgi, visi brīnišķīgi,” piebilst J. Ķeniņš, aicinot latviešu kultūras, izglītības un jaunatnes darbiniekus iesniegt savus pieteikumus izsludinātajā konkursā.