Trīsreiztrīs pasaulē 2021. gada pārskats

Trīsreiztrīs kustība, kura sākās 1981. gadā Garezerā, šogad svin 40 gadu darbības jubileju.  Pēc veiksmīgās pirmās nometnes 3×3 popularitāte ātri auga, un mūsu saimei pievienojās arvien jaunas nometnes.  Šobrīd 3×3 kustībā ir 11 nometnes 3 kontinentos un 8 valstīs.  Pa divām nometnēm ir ASV, Latvijā un Lielbritānjā (viena no tām ir angļu valodā), pa vienai Austrālijā, Kanādā, Īrijā, Vācijā un Norvēģijā.

Tāpat kā 2020. gadā, arī šogad vairums nometņu notika attālināti, Zoom vidē.  Lai gan visiem pietrūka tikšanās, kopā būšanas, virtuālajām nometnēm bija savas priekšrocības, proti, lektoru izvēle bija plašāka, jo tiem nebija jāceļo, ietaupījās ceļa naudas, un programmas bija bagātīgas un interesantas.  Arī dalībniekiem bija iespēja attālināti piedalīties jebkurā nometnē pasaulē.

Austrālijā, 3×3 šogad nenotika Covid radīto ierobežojumu dēļ.

Latvijā  šogad nometnes nenotika, toties notika 3×3 kustības 40 gadu jubilejas salidojums Bauskas pils estrādē, 28. augustā.  Dalībnieki varēja darboties mini-ievirzēs, skatīties apsveikumus no visas pasaules lielajā ekrānā un, pašā vakarā, noskatīties filmu par pasaules 3×3 kustību, ko septembra sākumā rādīja arī LTV1.  Filmas veidotājiem, Montai un Armandam Jakoveliem, kuri ir bijuši 3×3 dalībnieki kopš agras bērnības, nebija iespējams apmeklēt visas nometnes pasaulē, bet tie viesojās Garezerā, Austrālijā, Īrijā, Vācijā un vairākās Latvijas nometnēs.  Filmā ir iekļauti kadri arī no 1981. un citiem agrajiem gadiem Garezerā un no pirmā 3×3 Latvijā, Madlienā, 1990. gadā.  Tika izveidota arī virtuāla 3×3 spēle, kuras lietotāji varēja apmeklēt un izpētīt dažādas vietas, kur bija notikuši 3×3.

ASV Garezerā virtuālā nometne notika no 9. – 15. augustam , un to vadīja Maija Zaeska, Māra Linde un Daiga Rūtiņa.  Dalībnieku skaits -aptuveni 115.  Katskiļos virtuālā nometne notika no 15. – 21. augustam, un to vadīja Ingrīda Jansone, Laila Medne, Ilze Kancāne, Māra Ast, Silvija Mežgaile, Helēna Vīksniņa un Laila Gansert.  Dalībnieku skaits – aptuveni 95.   Vairākas nodarbības un referāti notika abām nometnēm kopā.  Kā viena no lektorēm piedalījās Vaira Vīķe-Freiberga.

Īrijā virtuālais saiets notika no 15. – 21. augustam Zanes Kažotnieces vadībā.  Interesantajā programmā piedalījās 110 dalībnieku.

Lielbritānijā nometne angļu valodā notika klātienē un virtuāli, no 25. – 30. jūlijam Ingrīdas Dzeriņas un darba grupas vadībā, ar 50 dalībniekiem.

Vācijā, Bērzainē saiets notika klātienē, četrās nedēļas nogalēs, no 25. jūlija – 15. augustam.  To vadīja Lelde un Indulis Bērziņi un Egija un Ingus Krūmiņi.  Interesantajā programmā piedalījās 137 dalībnieki.

Kanādā, Tērvetē virtuālā nometne notika dažādās nedēļas dienās un dažādos laikos no 20. oktobra – 6. novembrim, Daces Veinbergas vadībā.  Arī šis formāts bija sekmīgs, programma bija bagātīga, dalībnieku skaits – 120.

Norvēģijā un Lielbritānijā, latviešu valodā, saieti šogad nenotika.

Kopš pirmās 3×3 nometnes 1981. gadā ir notikusi 271 nometne/saiets, kopējais dalībnieku skaits ir ap 39,500.

2022 gadā plānotās nometnes/saieti:

Latvijā – Kalnos un Zasā

Lielbritānijā, angļu valodā

Īrijā

ASV – Garezerā, Katskiļos

Vācijā – Bērzainē

Kanādā – Tērvetē

Līga Ruperte

Globālā 3×3 koordinātore, PBLA Izglītības padomes locekle