Dalībai forumā reģistrējušies vairāk nekā 150 dalībnieku no 18 valstīm

13.05.2013

Dalībai š.g. 2.-4.jūlija Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā jau reģistrējušies vairāk nekā 150 latviskas izcelsmes uzņēmēji, pētnieki, finansisti, inženieri, juristi u.c. profesionāļi no 18 valstīm: ASV, Austrālijas, Beļģijas, Horvātijas, Igaunijas, Īrijas, Kanādas, Kataras, Lielbritānijas, Luksemburgas, Nīderlandes, Norvēģijas, Singapūras, Šrilankas, Šveices, Vācijas, Zviedrijas un Latvijas.

“Rīkojot pirmo Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu, esam pieredzējuši lielu ārvalstīs dzīvojošo latviešu interesi par šo pasākumu, kas cerams kļūs par nozīmīgu platformu diskusijām par Latvijas tautsaimniecības attīstību un par ārzemēs dzīvojošo tautiešu līdzdalību tās veicināšanā,” paskaidro projekta koordinatore Ilze Garoza. “Šobrīd forumā vislabāk pārstāvētas ir Amerikas Savienotās Valstis ar vairāk nekā 50 reģistrētiem dalībniekiem, kam dalībnieku skaita ziņā seko Kanāda, Austrālija, Vācija un Lielbritānija. Ceram, ka atlikušajos mēnešos līdz forumam tam pievienosies vairāk dalībnieku no Eiropas, kā arī no Āzijas valstīm,” piebilst I. Garoza.

Foruma mērķis ir Latvijas ekonomiskās izaugsmes veicināšanas nolūkā stiprināt sadarbību starp dažādās uzņēmējdarbības nozarēs strādājošiem latviešiem Latvijā un pasaulē, un veicināt inovāciju, finanšu investīciju un zināšanu kapitāla piesaisti Latvijai, kā arī ārvalstu investīcijām pievilcīgas un godīgas uzņēmējdarbības un tiesiskās vides izveidi mūsu valstī.

Forums notiks XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku laikā, kad Latvijā tradicionāli ierodas daudz latviešu no visas pasaules. Izmantojot šo apstākli, Foruma organizatori piedāvā ārpus Latvijas dzīvojošajiem latviešu profesionāļiem, kuri darbojas uzņēmējdarbības, pētniecības, ekonomikas, finanšu u.c. ar uzņēmējdarbību saistītās jomās, iespēju foruma ietvaros satikties ar pašmāju uzņēmējiem, Latvijas valsts pārvaldes, pētniecības un izglītības institūciju pārstāvjiem.