Aizvadīta gadskārtējā PBLA valdes sēde Rīgā

07.10.2019

Sekmīgi aizvadīta gadskārtējā PBLA valdes sēde Rīgā. Tā iesākās ar valdes vizīti Rīgas pilī pie Valsts prezidenta Egila Levita un tikšanos ar aizsardzības ministru Arti Pabriku. Sēdes svinīgo atklāšanu Mazajā ģildē ar savu klātbūtni pagodināja gan Valsts prezidents, gan aizsardzības ministrs, kā arī kultūras un izglītības ministri.

PBLA priekšsēdes Kristīnes Saulītes uzruna sēdes atklāšanā:

Augsti godājamais Valsts prezidenta kungs, ekselences, ministri, dāmas un kungi, mīļie tautieši!

Pasaules Brīvo latviešu apvienība arī šajā, sešdesmit trešajā savas darbības gadā turpina būt uzticīga mūsu nemainīgām vērtībām un prioritātēm, – un tās ir:

  • latvietības saglabāšana un uzturēšana ārzemēs;
  • latviskās izglītības un kultūras veicināšana un uzturēšana ārpus Latvijas;
  • atbalsts Latvijas valsts drošības stiprināšanai;
  • un sadarbība ar Latviju, lai veicinātu tās attīstību.

Vēlos izmantot šo iespēju pateikties visiem mūsu sadarbības partneriem par atsaucību, pretimnākšanu un ievērojamo atbalstu mūsu ārzemēs dzīvojošo tautiešu aktuālajām vajadzībām. Saņemtais atbalsts no Latvijas valsts ļauj uzturēt un saglabāt latviešu valodu un kultūru ārzemēs, un vienlaikus tas ir arī ieguldījums Latvijas drošībā.

Viena no galvenajām PBLA prioritātēm ir latviskās izglītības nodrošināšana mūsu bērniem visā pasaulē. Šai jomā tiek īstenotas vairākas labas iniciatīvas, vienlaikus domājot arī par remigrējušo bērnu vieglāku un sekmīgāku iekļaušanu Latvijas izglītības sistēmā.

Turpināsim līdz šim sekmīgi īstenoto atbalstu latviešu jaunatnei ārzemēs – joprojām ASV, Kanādas un Austrālijas latviešu un latviskās izcelsmes bērni tiek iesaistīti divu nedēļu Latvijas apceļošanas programmā “Sveika, Latvija” un “Heritage Latvia”. Sekmīgi turpinās Amerikas Latviešu apvienības aizsāktā iniciatīva studentiem “Pavadi vasaru Latvijā”. Priecāsimies, ka šīm veiksmīgi izstrādātajām iniciatīvām pievienosies arī jaunizbraucēji no Eiropas valstīm.

PBLA prioritāte ir arī Latvijas ekonomiskās izaugsmes veicināšana. Ekonomiskā attīstība ir svarīga arī mūsu valsts drošībai un stabilitātei. Šī gada maijā Amerikas Savienotajās Valstīs, Denverā norisinājās jau otrā konference “Spotlight Latvia”, kuras mērķis bija iepazīstināt Amerikas uzņēmēju auditoriju ar biznesa sadarbības iespējām ar Latviju. Šoruden 21. novembrī jau atkārtoti Valmierā, Latvijas uzņēmējdarbības galvaspilsētā, notiks Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums, kas būs ārzemju latviešu un Latvijas uzņēmēju sekmīgas kopdarbības rezultāts.

Nupat šīs nedēļas sākumā Cēsīs PBLA rīkotajā Pasaules latviešu kultūras konferencē diskutējām par latvisko identitāti un piederības sajūtu Latvijai, tur izskanēja arī aicinājums stiprināt mūsu latvisko nacionālo identitāti, veidojot īpašu valsts politiku šai jomā. Katrā ziņā tikai pateicoties mūsu kultūrai mēs varam turpināt uzturēt un kopt mūsu latvisko identitāti visā pasaulē, un protams, Latvijā.

Novēlu visai PBLA komandai sekmīgu un raženu šo valdes sēdi! Mūsu nākotne ir mūsu pašu rokās, bet ikvienam no mums ir jāuzņemas arī personīga atbildība par latvietības saglabāšanu, par mūsu Latviju, jāspēj vienoties un strādāt kopā, tikai tā mēs varam mūsu Latviju uzbūvēt par tādu zemi, uz kurieni cilvēki ne vien atgriezīsies, bet no kuras nekad nevēlēsies doties projām.

Dievs, svētī Latviju!