PBLA aicina latviešu skolas ārpus Eiropas pieteikties finansiālam atbalstam

27.04.2016

Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) aicina latviešu skolas ārpus Eiropas pieteikties pieejamajam finansiālam atbalstam no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”. Kopējais pieejamais finansējums ir 13 500 EUR. Plānots, ka vienai skolai sniegtais atbalsts būs līdz 1000 EUR, bet izņēmuma gadījumos finansējuma piešķiršanas komisija var lemt par lielāka apjoma finansējuma piešķiršanu.

Projektu izsludina Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) un Latviešu valodas aģentūra (LVA).

Skolām, kas pieteiktos uz finansējumu, jāatbilst zemāk norādītajiem kritērijiem. Lai atvieglotu birokrātisko slogu un veicinātu skolu piedalīšanos, projekta dokumentu sagatavošanas un finanšu atskaišu iesniegšanas process ir vienkāršots.

Visām latviešu skolām, kas vēlas pieteikties finansiālā atbalsta saņemšanai, elektroniskā pieteikuma anketa ir jāaizpilda līdz 2016. gada 1. jūnija plkst. 17.00 pēc Latvijas laika. 

Kritēriji diasporas nedēļas nogales skolām finansiālā atbalsta saņemšanai:

  1. skola darbojas jau vismaz 12 mēnešus;
  2. skolas mērķis atbilst diasporas nedēļas nogales skolu koncepcijai – saglabāt un uzturēt latvisko identitāti, apgūstot latviešu valodu un kultūru;
  3. skolā darbojas vismaz 2 skolotāji, un vienam no tiem ir pedagoģiskā izglītība vai arī skolotājiem ir iespējams konsultēties ar kvalificētu pedagogu;
  4. skolu regulāri apmeklē vismaz 10 bērni vecumā līdz 18 gadiem;
  5. skola darbojas pēc vismaz 75 stundu mācību programmas, no kuras daļa ir paredzēta latviešu valodas apguvei (1 stunda = 40 minūtes; mācību programmā ietilpst arī skolas pasākumi);
  6. skolas mācību maksa ir vismaz EUR 5 par vienu mācību dienu vienam bērnam (var būt atvieglojumi ģimenēm ar vairākiem bērniem).

Pieteikumus vērtēs komisija, kurā ir LVA un PBLA pārstāvji.

Finansiālā atbalsta piešķiršanas gadījumā elektroniski aizpildītā anketa tiks pievienota ar finansējuma saņēmēju slēgtajam līgumam, ko tiks aicināti parakstīt divi katras skolas pārstāvji: skolas vadītājs un vecāku pārstāvis.

Detalizētāka informācija pieejama, sazinoties ar PBLA Izglītības padomes izpilddirektori Antu Spundi (anta.spunde@pbla.lv).

Lūdzu, nodrošiniet, ka anketā uzrādīto informāciju saglabājat pieteikuma iesniedzēja vajadzībām (piemēram, veidojot ekrānšāviņus (screen shots) u.tml.). Nosūtītā elektroniskā versija iesniedzējam otrreiz nebūs pieejama, tā paredzēta tikai komisijas vajadzībām.

PIETEIKUMA FORMA AIZPILDĀMA ELEKTRONISKI INTERNETĀ, IZMANTOJOT ŠO SAITI

https://www.surveymonkey.com/r/JRCWK5B

 

Ar cieņu,

Anta Spunde
PBLA Izglītības padomes izpilddirektore

 

LVA logo IZM logo

Minētās aktivitātes īsteno Latviešu valodas aģentūra no Izglītības un
zinātnes ministrijas budžeta programmas “Valodas politika un pārvalde”.