05.08.2022

Atsaucoties uz sociālajos tīklos izskanējušo neapmierinātību ar pētnieciskās žurnālistes Ingas Sprinģes analītiskā raksta “Kādas ir populistu izredzes iekļūt nākamajā Saeimā?” publicēšanu vietnē www.jabalso.lv, projekta komanda ir sagatavojusi skaidrojumu. Priekšvēlēšanu projekta visiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem ārpus Latvijas “JĀbalso” mērķis ir veicināt Latvijas pilsoņu ārpus Latvijas pilsonisko un politisko līdzdalību un maksimālu iesaisti 14. Saeimas vēlēšanās. Tīmekļa vietne www.jabalso.lv ir paredzēta, lai informētu balsstiesīgos, kā notiek balsošanas process ārvalstīs. Īpaša skaidrošana ir nepieciešama, jo šajās vēlēšanās tiks lietots elektronisks tiešsaistes

Lasīt vairāk

12.07.2022

Populistu iegūto vietu skaits nākamajā Saeimā būs atkarīgs no tā vai iedzīvotāju vidū dominēs bailes no kara vai arī dusmas par strauji uzlēkušajām pārtikas un enerģijas cenām.
Inga Spriņģe, pētnieciskā žurnāliste, Re:Baltica
“Latvijas valdību vada idioti,” – trīs dienas pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā, savā Facebook sienā rakstīja savulaik par vienu no Latvijas oligarhiem dēvētais Ainārs Šlesers. Šleseru sadusmoja, ka atsevišķi ministri piedāvāja ieviest sankcijas pret Krieviju, lai novērstu tuvojošos karu. Viņš aicinājumu pēc sankcijām sauca par “politisko cīņu starp

Lasīt vairāk

30.06.2022

Jāņu brīvdienās, dažas dienas pirms Baltijas valstīm un Zviedrijai un Somijai tik svarīgā NATO samita Madridē, Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēdis Pēteris Blumbergs nosūtījis vēstuli NATO līdervalstu vadītājiem: ASV prezidentam Joe Biden, Kanadas premjeram Justin Trudeau, Lielbritānijas premjeram Boris Johnson un NATO ģenerālsekretāram Jens Stoltenberg. Vēstulē tiek pausts PBLA valdes aicinājums stiprināt Baltijas valstu aizsardzību, nostiprinot NATO militāro klātbūtni tajās; apstiprināt Somijas un Zviedrijas pieteikumu piebiedroties NATO un steidzami atvietot Latvijas armijas ziedotos ieročus Ukrainas atbalstam.
“Gaidāmā NATO valstu galotņu tikšanās

Lasīt vairāk

24.06.2022

June 24, 2022
The Honorable Joseph R. Biden Jr.
President of the United States
The Right Honorable Justin Trudeau
Prime Minister of Canada
The Honorable Boris Johnson
Prime Minister of the United Kingdom
The Honorable Jens Stoltenberg
Secretary General of NATO
Dear Sirs,
The upcoming NATO Summit in Madrid will be one of the most consequential in decades, with the purpose and resilience of the alliance being tested as never before.   With Russia having again proven its intent to be an aggressor state as well as committing war crimes in

Lasīt vairāk

17.06.2022

PBLA aicina NATO stiprināt Latvijas valsts drošību, palielinot alianses militāro klātbūtni rotācijas kārtībā Latvijā no bataljona uz brigādi.

PBLA aicina NATO dalībvalstis vienoties par kopīgu nostāju, lai veicinātu ātrāku Zviedrijas un Somijas uzņemšanu aliansē, tādējādi stiprinot drošības situāciju Eiropā.

Gatavojoties 14. Saeimas vēlēšanām, PBLA uzdod projekta “JĀbalso” īstenotājiem regulāri informēt dalīborganizācijas par jaunumiem un aktualitātēm projektā.

PBLA aicina Latvijas Ārlietu ministriju sagatavot izglītojoša satura materiālu, lai palīdzētu diasporas organizācijām lobēt Latvijas kļūšanu par ANO Drošības padomes nepastāvīgo locekli 2026. gadā.

PBLA atzinīgi novērtē apvienības

Lasīt vairāk

13.06.2022

No 9. līdz 11. jūnijam Rīgā notika PBLA gadskārtējā valdes sēde –  pirmā klātienes sēde kopš 2019. gada.
Ar savu klātbūtni PBLA valdes sēdes atklāšanu pagodināja Valsts prezidents Egils Levits un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, kā arī Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece un kultūras ministrs Nauris Puntulis.
PBLA valdes sēdes atklāšana Mazajā Ģildē 2022. gada 9. jūnijā. Pirmajā rindā no kreisās: Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē (LAAJ) prezidija priekšsēde Skaidrīte Aguļēviča, LAAJ prezidija pārstāve Kristīne Saulīte, LELBP mācītāja Dr. Dace Balode,

Lasīt vairāk

27.05.2022

Pasaules brīvo latviešu apvienības valde ziņo, ka gadskārtējā 2022. gada sēde notiks no šī gada 9. līdz 11. jūnijam klātienē Rīgā.
Sēdes svinīgā atklāšana notiks 9. jūnijā pulksten 9.00 Mazajā Ģildē, Amatu ielā 3/5. Apsveikumu PBLA valdei un latviešu organizētajai sabiedrībai ārpus Latvijas teiks Valsts prezidents Egils Levits un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Savu vēlmi uzrunāt tautiešus pasaulē paudis arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, kaut dalību savas saspringtās darba kārtības dēļ vēl nav apstiprinājis.
PBLA valde ir aicinājusi bijušo Valsts prezidentu Valdi

Lasīt vairāk

26.05.2022

Pasaules Brīvo latviešu apvienības Izglītības padome ar prieku ziņo, ka pateicoties Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstam tā varēs turpināt darbu pie mācību materiālu meklētāja “Sietiņš” attīstīšanas arī 2022. gadā.  Projekts jau otro gadu pēc kārtas ir saņēmis SIF pilnu atbalstu ar mēŗķi attīstīt, paplašināt un pilnveidot šo platformu, kas brīvi pieejama visiem latviešu skolu skolotājiem pasaulē.Pasaules Brīvo latviešu apvienības Izglītības padome 2021. gada pavasarī uzsāka darbu pie mācību materiālu meklētāja izstrādes diasporas latviešu skolu skolotājiem. “Sietiņš”  veido diasporas skolām nepieciešamu mācību

Lasīt vairāk

23.05.2022

Ieskandinot jūnijā gaidāmo Trīs jūru iniciatīvas (TJI) samitu un Biznesa forumu, sestdien, 21. maijā, Rīgas pilī pēc Valsts prezidenta Egila Levita iniciatīvas sadarbībā ar Latvijas Transatlantisko organizāciju (LATO) notika TJI Pilsoniskās sabiedrības forums. Tā mērķis – nodrošināt fundamentāli jaunu platformu ideju un zināšanu apmaiņai starp TJI dalībvalstu pilsoniskās sabiedrības organizācijām ar tiešu ievirzi uz ilgtermiņa sadarbību, attīstību un uzraudzību.
Forumu atklāja Valsts prezidents Egils Levits. Viņš uzsvēra, ka visām Trīs jūru iniciatīvā iesaistītajām Eiropas Savienības valstīm ir kopējās ekonomiskās un vērtību

Lasīt vairāk

06.05.2022

Latviešu nedēļas nogales skolām un vasaras vidusskolām ārpus Eiropas šogad, tāpat kā aizvadītajā gadā, bija pieejams Latviešu valodas aģentūras (LVA) finansējums no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta programmas “Valsts valodas politika un pārvalde” 44 820 EUR apmērā, bet izglītojošiem pasākumiem – 37 800 EUR. Finansējumu jau ilggadēji administrē Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA).
Konkurss tika izsludināts 2022. gada 10. martā un noslēdzās 18. aprīlī. Kopā tika saņemti pieteikumi no 21 skolas ārpus Eiropas. Pieteikumus vērtēja PBLA Izglītības padome (IP).
Skolas pieteikumos bija pieprasījušas

Lasīt vairāk