22.01.2018

Mūžībā aizsaukts Uldis Grava
Mūžībā aizsaukts izcilais Latvijas patriots,
ievērojamais latviešu sabiedriskais darbinieks un politiķis –
Amerikas latviešu jaunatnes apvienības priekšsēdis (1962), Amerikas latviešu apvienības valdes loceklis (1962-1970) un priekšēdis (1970-1972), Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēdis (1970-1975), PBLA Kultūras fonda pirmais priekšsēdis (1972),  Pasaules Baltiešu apvienības priekšsēdis (1975), Pasaules Baltiešu apvienības delegāciju vadītājs Helsinku Eiropas drošības konferencēs (1973, 1975), Latvijas Brīvības fonda pārvaldes priekšsēdis (1990-1993), Radio Brīvā Eiropa latviešu redakcijas direktors (1992-2002), Latvijas Televīzijas ģenerāldirektors (2002-2004), Liepājas pilsētas domnieks (2005-2006), 9. Saeimas

Lasīt vairāk

14.01.2018

Tuvojoties Latvijas 13. Saeimas vēlēšanām, kas notiks šī gada 6. oktobrī, ALAs Informācijas nozare atgādina visiem Latvijas pilsoņiem ASV pārliecināties par savas pases derīguma termiņu un nepieciešamības gadījumā pieteikties jaunas pases saņemšanai. Dalība vēlēšanās būs iespējama tikai ar derīgu Latvijas pilsoņa pasi. Pasi iespējams atjaunot vai nu dodoties uz Latvijas vēstniecību Vašingtonā, D.C., apmeklējot kādu no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes klientu apkalpošanas centriem Latvijā vai sekojot līdzi portatīvās pasu stacijas grafikam ASV.
 
Latvijas vēstniecība ASV ziņo par iespēju atjaunot vai pieprasīt

Lasīt vairāk

05.01.2018

 
Latvijas Nacionālais Kultūras centrs ziņo:
Biļetes uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem sāks tirgot 3. martā. Biļešu tirdzniecība notiks SIA “Biļešu Paradīze” vairāk kā 50 tirdzniecības vietās visā Latvijā un interneta veikalā www.bilesuparadize.lv
Vairāk informācijas:
http://dziesmusvetki.lv/zinas/biletes-uz-dziesmu-un-deju-svetkiem-saks-tirgot-3-marta/
Biļešu iepriekšēja rezervācija sākot no 2018.gada 16.februāra Dziesmu un deju svētku dalībniekiem latviešiem ārvalstīs (koriem, deju kopām, folkloras kopām u.c.)  notiek sadarbībā ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību (PBLA).
Šobrīd kopā dalībai XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem  ir pieteikušās 86 mākslinieciskās vienības no latviešiem ārvalstīs (~2600 cilvēki) no 21

Lasīt vairāk

02.01.2018

Rīt, savu jauno mācību gadu uzsāks Annas Ziedares Vasaras vidusskola. Uz vasaras vidusskolu sabrauc latviešu izcelsmes jaunieši no visas Austrālijas un pat Jaunzēlandes. Ir prieks, ka skolēni ir gan Austrālijā dzimušie, gan arī nesenāk no Latvijas atbraukušie latviešu jaunieši.
Arī skolas vadībā ir notikušas paaudžu maiņas. Tā, ar šo mācību gadu vidusskolu vadīs trešās paaudzes latvietis – Markus Dragūns no Melburnas.
Jaunieši pavada trīs nedēļas latviskā vidē apgūstot latviešu valodu, gramatiku, vēsturi, ģeogrāfiju, latviešu tautas mākslu, latviešu tradīcijas, dziesmas un tautas dejas.
Skolai

Lasīt vairāk

01.01.2018

2018.gadā Latvija svin neatkarīgas valsts izveidošanas simtgadi. Plašā svinību programma pašu mājās un citur pasaulē ir apliecinājums mūsu kultūras izcilībām, dzīvesveida vērtībām un inovatīvajam garam. Mēs izzinām, radām un svinam – Latvijas nākotnei!
Latvijas valsts simtgades svinības norisināsies piecus gadus, no 2017. līdz 2021. gadam. Katru gadu mēs atzīmējam pieturas punktus celā uz Latvijas valstiskumu, sākot ar 1917.gada Pirmā Latgales kongresa, kas iezīmēja Latgales apņemšanos apvienoties ar Kurzemi un Vidzemi ceļā uz vienotas valsts izveidi, simtgadi, turpinot ar Latvijas Republikas proklamēšanas

Lasīt vairāk

27.12.2017

 
Austrālijas latviešu izcelsmes jaunieši ieskandina jau 35. Austrālijas Latviešu Jaunatnes dienas Sidnejā!
 
Ceturdiena, 28. decembris
Plkst. 13:00   Pētījums un pārrunas: “Būt latvietim – trešās paaudzes Australijas latvieši”
Plkst. 16:00 Jauniešu koncerts un Jaunatnes dienu atklāšana
Plkst. 20:00 Daņču vakars
Visi sarīkojumi notiek Sidnejas latviešu namā
Pietktdiena, 29. decembris
15:00 Viesu koncerts –  Latvijas koris “MASKA”
19:00 Sadziedāšanās vakars
Visi sarīkojumi notiek Sidnejas latviešu namā
Setdiena, 30. decembris
16:00 Tautas deju uzvedums
Sarīkojums notiek Sidnejas latviešu namā
20:00 Tautas deju apkūlības
Notiek Sidnejas Daugavas Vanagu namā
Svētdiena, 31. decembris
10:00 Koru Meistarklase ar diriģentu Jāni Ozolu
11:00  LAAJ

Lasīt vairāk

23.12.2017

Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) sveic latviešus visā pasaulē Ziemassvētkos!
Vēlam Jums daudz laimes Jaunajā gadā, panākumus personīgajā dzīvē un lielisku turpmāko sadarbību ar centrālajām latviešu organizācijam Jūsu mītņu zemēs! Pasaules Brīvo latviešu apvienības vadībā esmu darbojies sešus panākumiem pilnus un neaizmirstamus gadus, un šobrīd vēlos sirsnīgi pateikties visām PBLA dalīborganizācijām par labo līdzšinējo sadarbību kopīgi aizvadītajā laikā! No sirds novēlu nākamajai PBLA priekšsēdei Kristīnei Saulītei neizsīkstošu entuziasmu un enerģiju, turpmāk vadot PBLA!
Pasaules Brīvo latviešu apvienība arī turpmāk centīsies uzturēt un

Lasīt vairāk

08.12.2017

Šodien, 7. decembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika atverta ASV dzīvojošās publicistes Tatjanas Žagares-Vītiņas grāmata “Neesam aizbēguši”, kuŗā deviņos stāstos atklāti Amerikā dzīvojošu vai uzaugušu latviešu dzīvesstāsti. Grāmatas varoņi ir deviņi dažadu paaudžu cilvēki, kuŗi piedzimuši vai nonākuši Amerikā – Dagnija Lācis, Dainis Rudzītis, Jānis Kukainis, Dace Aperāne, Uģis Gruntmanis, Kristīne Rizga, Sandra Kalve, Kārlis Lenšs un Pauls Raudseps.
Viņiem kopīga ir vēlēšanās saistīt savu dzīvi ar Latviju. Gatavi piedāvāt savas zināšanas un pieredzi, viņi meklē ceļu atpakaļ uz savu vai vecāku

Lasīt vairāk

07.12.2017

6. decembrī Ārlietu ministrijā (ĀM) norisinājās diskusija par Latvijas darba tirgus informācijas pieejamību diasporai, prezentējot ĀM atbalstītā Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījuma centra (LU DMPC) veiktā pētījuma “Latvijas darba tirgus informācijas nodrošinājums diasporai” rezultātus. ĀM bija aicinājusi uz diskusiju iesaistītos valsts un nevalstiskā sektora pārstāvjus no Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras, kā arī biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā”.
Diasporas potenciāls ir nepietiekami vērtēts un

Lasīt vairāk

Šī gada 5. decembrī Valteram Nollendorfam, Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdim, pasniedza Vācijas Federatīvās Republikas ordeņa “Par nopelniem” 1. šķiras Nopelnu krustu (Bundesverdienstkreuz, 1. Klasse). Augsto apbalvojumu profesoram Nollendorfam piešķīris Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers atzinībā par īpašiem nopelniem Vācijas Federatīvās Republikas labā.
Ordeni V. Nollendorfam pasniedza Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute (Rolf Schütte) savā rezidencē Mežaparkā. Svinīgajā ceremonijā viņš sacīja, ka viens no Vācijas vēstnieka nozīmīgākajiem brīžiem diplomātiskajā karjerā ir iespēja pasniegt Nopelnu krustu kādam no tās valsts pārstāvjiem,

Lasīt vairāk